تور استانبول پاییز 96استانبول بزرگترین و مهم ترین شهر ترکیه می باشد که با دریای مدیترانه مرز دریایی دارد . این شهر تنها شهری است در جهان که در دوقاره آسیا و اروپا واقع شده است . تور استانبول پاییز 96 یکی از پرطرفداترین تور ها نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورهاست . در این هشر می توانید با تمدن و گذشته دور دراز ان آشنا گردید . می دانید که شهر استانبول دارای پیشینه تاریخ بسیاری قوی بوده است و از دیرو بازم اقوام و تمدن های زیادی در آن جا حکمرانی کردهاند ، از عثامنی ها گرفته تا ایرانیان و دیگر تمدن ها . این باعث گردیده است که شما در این شهر امروزه شاهد آثار تاریخی زیادی باشد که از ان می توانیم کاخ توپکاپی را به شما معرفی کنیم . بدون شک این کاخ یکی از برترین آثار به جا مانده در کل ادوار تاریخی می باشد . هزاران سال پیش امپراتوران بیزانسی این مکان خوش اب و هوا را برای قلمرو و قصر خود انتخاب کرده اند . این مکان امروزه یکی از بهترین آثار تاریخی در دنیا گردیده است ، پس بهتر است که آن را حتما در لیست بازدید در تور استانبول قرار دهید چرا که دیگر چنین چیزی را به چشم نخواهید دید .

تور استانبول پاییز 96
کاخ توپکاپی استانبول


این کاخ زیبا یکی از شاهکار های معماری در جهان می باشد و شامل بخش های مختلفی می باشد . قصر مجیدیه یکی از این بخش هاست که در میان قرون وسطی و عصر حاضر قرار گرفته است . باید بگوییم که این یکی از قصر های کوچک کاخ توپکاپی می باشد . این قصر خود یک مجموعه کامل و بی نظیر می باشد . اشیای ان بسیار ارزشمند می باشند و جز موزه های این کشور به حساب می آیند . حیاط بزرگ و چشمه داخل آن خود بر هیبت این ناحیه افزوده است . شما بازدید کنندگان این کاخ باورنکردنی می باشد چرا که این رقم به 5 میلیون نفر نیز رسیده است . ما می توانیم خود را با یک قیمت تور استانبول خوب و مناسب به این قصر زیبا و ارزشمند برسانیم و از نزدیک ان را زیارت نماییم .


کتابخانه و موزه کاخ توپکاپی


این کاخ دارای کتابخانه زیبایی می باشد که متلق به قرن 18 می باشد . کتاب های این کتابخانه همگی تاریخی بوده و در نقاشی معماری و مینیاتوری در دنیا به ویژه در جهان اسلام بی همتا می باشند . باید گفته شود که 21 هزار کتب خارجی و 18 هزار کتب تاریخی در این کتابخانه یافت می شود که همگی آن ها میراث این مرز و بوم می باشند . در کنار آن می تواند به موزه توپکاپی نیز سر زد چرا که باارزش ترین آثار جهان را درون خود حفظ کرده است . در این موزه حدود 86 هزار اثر گرانبها وجود دارد . جالب است بدانید که با وجود این که در آن اشیای گرانبها نظیر جواهرات ، طلا و ... به وفور یافت می شود اما با این حال ارزش آن بیشتر برای مسلمانان به دلیل اشیا پیامبران و اصحاب آن ها می باشد . این مکان دارای بزرگترین موزه جهان اسلام است که باید در تور استانبول پاییز 96 از ان دیدن کنید . شما همه روزه به جز سه شنبه ها می توانید از این کاخ دیدن نمایید . در فصول تابستان ممکن است تا دیر وقت نیز به شما اجازه دهند . ممکن است که به صورت ناگهانی زمان و هزینه ورودی این کاخ تغییر نماید پس قبل از آن اطلاعات دقیقی درمورد آن کسب کنید . در حال حاضر هزینه ورود به آن جا برای بزرگسالان 40 لیره تریکه می باشد و برای بازدید از بخش حرمسرا نیز 25 لیره باید بپردازید .

 موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • فرهاد ولایتی | شنبه 08 مهر 1396

    یکی از رویاهامه که تور استانبول رو شرکت کنم ، این کاخ اشتیاق منو بیشتر کرده ، ممنون میشم بیشتر درباره ش اطلاعات بزارین
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط