چقدر درباره شهر توریستی بمبئی اطلاعات دارید ؟ این شهر یکی از کلانشهر های مهم هندوستان می باشد که مرکز ایالت ماهاراشترا را تشکیل داده است . مردم هندوستان این شهر را مومبای می خوانند که یکی از الهه های هند می باشد. بمبئی را پرتغالی ها نام نهادند که به معنای ساحل خوب می باشد و واقعا برازنده آن می باشد . در خارج از این شهر همچنان آن را بمبئی می خوانند . شهر توریستی یکی از مکان هایی است که می توان در آن حسابی خوش گذراند . حدود 100 سالی که کشور برتیانیا بر این سرزمین حکوت داشت ، آثار تاریخی و سازه های زیادی را از خود بر جای گذاشت تا امروزه به جاذبه های توریستی بمبئی تبدیل شود . شهر شلوغ بمبئی امروزه یکی از قطب های گردشگری هندوستان می باشند و مردم سراسر جهان در تور بمبئی شرکت می کنند تا از جاذبه های این شهر دیدن نمایید . با ما همراه شوید تا در اینباره کمی آشناتر گردیم .

تور بمبئی


عمارت ها و بناهای دیدنی در تور بمبئی


همانطور که گفتیم کشور هندوستان دارای تاریخ دور و درازی می باشد ، این سرگذشت و قدمت باعث شده است که آثار گرانبهایی از آن برجا بماند ، اگرچه بیشتر این آثار مربوط به زمان سلطه بریتانیا بر این کشور بوده است ، با این حال نباید آثاری چون تاج محل را فراموش نمود . بدون شک این اثر یکی از زیباترین گنجینه هایی است که از ادوار گذشته برای ما برجا مانده است . گویا سازندگان این اثر ایرانی بوده اند و به همراه 20000 نفر این بنای شگفت انگیز را ساخته اند. بازدید از این بنا بر همه افراد در تور بمبئی واجب است . از دیگر نقاطی که می توانید به تماشای ان ها بروید می توان دروازه هند ، موزه پرنس ویلز ، هتل تاج محل موزه ویکتوریا و ... را نام برد .


مکان های تفریحی بمبئی


این شهر فقط بخاطر عمارت ها و بنا های تاریخی خود مشهور نشده است . مکان هایی در آن جا وجود دارد که حسابی به شما خوش خواهد گذشت . غار فیل ها مکانی است شگفت انگیز که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است . این غار در فاصله 45 دقیقه از جنوب غربی شهر بمبئی قرار گرفته است . این غار در جزیره میمونها واقع شده است و از آن جا نیز می توانید با قایق از دروازه هند گذر کرده و به شهر بمبئی برسید . مکانی دیگر که مخصوص پارسیان هند می باشد به نام عمارت خسرو باغ که واجب است از آن جا دیدن نمایید . باید گفته شود که فقط مردمان پارس حق ورود بدان جا را دارند . با انتخاب یک قیمت تور بمبئی مناسب هر چه سریعتر خود را به این شهر زیبا و کمی شلوغ برسانید و با تمدن و فرهنگ آن بیشتر آشنا شوید .