هند کشوری در جنوب ایران است که با کشورمان مرز دریایی مشترک دارد . این کشور دومین کشور پرجمعیت جهان می باشد و با دارا بودن بیش از 2000 فرقه مختلف و 200 زبان گوناگون یکی از مکان های زیبا و مناسب برای گردشگری می باشد . باید گفت که هند سرزمین نسبتا وسیعی است و همین باعث ایجاد تنوع زیادی در اقلیم ، پوشش گیاهی ، حیات وحش و ... کرده است . تور هند یکی از تور هایی است که از طرف بسیاری از آژانس ها همه روزه برگزار می شود . شما در این سفر با تمدن و تاریخ چندین هزار ساله هندوستان آشنا خواهید شد . مکان های بکر زیادی در این کشور وجود دارد ، که می توانید از ان ها دیدن نمایید . نگین گردشگری مشهد یعنی تاج محل باعث شده است که خود به تنهایی سالانه میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی باشد . بازدید از تاج محل در راس همه برنامه ها قرار دارد و بدون دیدن آن تور شما کامل نشده است .

تور هند


معابد در تور هند


آن چه که در سفرتان به هندوستان روشن است این است که هند دارای معابد زیادی می باشد و بازدید از آن ها لزوما کار دشواری می باشد اما در این کشور معبد هایی هستند که بیش از دیگری معروف هستند و شما حتما از ان ها باید دیدن کنید برای مثال معبد ویروپاکشا یکی ازاین معابد است که با معماری زیبا و منحصر به فرد می تواند شگفتی شما را برانگیزد . دوستداران به این سفر در ایران کم نمی باشند و خوشبختانه قیمت تور هند باعث شده است که این علاقه مندی ها بیشتر گردد .


مناظر طبیعی و چشم انداز های فراموش نشدنی


رودخانه ها و رودهای زیادی در این سرزمین وجود دارند ، واین از بارش باران های زیاد در این کشور حکایت دارد و باعث گردیده است مناظر زیبایی را به وجود آورد . از مکان های دیدنی می توان مرداب های کرالا ، قصر دریاچه و غارهای آژانتا را نام برد . هر کدامشان برای خود عالمی از زیبایی به همراه دارند و می توانند ساعت ها وقت شما را به خود بگیرند . غار های آژانتا بسیار زیبا و صخره ای مانند می باشد ، حتما برای دیدنشان بروید گرچه ممکن است چند ساعتی را با اتوبوس سیر کنید اما خود طبیعت بین راه آن نیز قابل تماشاست و نباید آن را از دست داد. از دیگر جاذبه های این کشور می توان وارناسی ، پارک ملی کانها ، پالولیم و ... را نام برد . سعی کنید که به صورت دسته جمعی به این سفر بروید تا تور هند برایتان خاطره انگیز و فراموش نشدنی گردد .