تا کنون به جزایر مدیترانه سفر کرده اید ؟ قبرس یکی از سه جزیره بزرگ آب های مدیترانه است و بعد از ساردنی و سیسیل در مکان سوم ایستاده استاد . این کشور جزیره ای در قیمت شرقی دریای مدیترانه واقع گشته است و شامل دو بخش قبرس شمالی که بونانی نشین و قسمت جنوبی که مسلمان هستند . در این دو کشور هر دو زبان ترکی و یونانی مرسوم است و یونانی ها ارتودوکس و حدود 77 درصد از مردم این کشور را تشکیل می دهند . این کشور به دلیل قرار گیری در آب های مدیترانه از یک موقعیت بسیار مطلوب برخوردار است و صفای آن را بیشتر از هر نقطه ای دیگر کرده است . تور قبرس یکی از  سفر هایی است که می تواند شما را به اعماق آب های مدیترانه ببرد و زیبایی های آن را مشاهده نمایید . اهمیت قبرس هم به خاطر مکان های زیبا و طبیعت حیرت انگیز آن می باشد  و هم به داشتن آثار تاریخی فراوان و عمارت های قدیمی می باشد . شما می توانید در این سفر از همه آن ها بازدید نمایید و خاطره خوش و شیرین را برای خود در این کشور رقم بزنید .

تور قبرس


تاریخ و گذشته قبرس


این مکان یک نقطه راهبردی بسیار حساس محسوب شده است ، از این رو در طول تاریخ فرمانرویان دوست داشتند که آن را تصاحب کنند . برای سال های زیادی این کشور جزیی از خاک ما محسوب می شد تا این که با حمله اسکندر مقدونی این کشور از ایران جدا گشت . از این رو امروزه شاهد آثار باستانی و تاریخی زیادی در آن خواهیم بود . برای نمونه می توان به کوریون باستان ، قلعه سنت هیلاریون ، روستاهای ترودوس و شهر لارناکا اشاره کرد . هر کدام از این آثار دنیایی از تمدن و تاریخ را پشت سر گذاشته اند و اینک به دست ما رسیده اند ، شما می توانید سرگذشت ان ها را از راهنمایانی که در آن جا هستند ، سوال بفرمایید . خوشبختانه با افزایش شوق در مردم و اشتیاق به سفر های مسافرتی ، باعث گردیده است که قیمت تور قبرس تا حد زیادی ارزان شود و این فرصتی است که می توانید با استفاده از آن هر چه سریعتر خود را به این منطقه برسانید و از مکان های فوق دیدن نمایید .


مناطق مجذوب کننده در تور قبرس


دیدنی آب های مدیترانه واقعا زیاد می باشد و شما گیج خواهید شد که از کدام یک شروع کنید . با بعضی از این مناطق زیبا شما را آشنا می کنیم تا به هیچ وجه بازدید از آنها را در تور قبرس فراموش نکنید . لارناکا ، شبه جزیره کارپاس ، ساحل نیسی و ... از زیباترین مناطق قبرس به شمار می روند . خود شهر لارناکا برای خود عالمی از زیبایی است و شاید چند روزی اقامتتان در آن جا طول بکشد . سعی کنید که اگر این کشور را ندیده اید حتما آن را در سفر های خود قرار دهید .