در جنوب قاره آسیا در پایین کشور هند در میان آب های اقیانوس هند جزیره وجود دارد که به نام سریلانکا مشهور شده است . این جزیره را مردم قدیم با نام سیلان می شناسند و از سال 1974 به این نام تغییر پیدا کرد . وضع اقتصادی سریلانکا بسیار خوب می باشد و یکی از مهم ترین تولید کنندگان و صادرکنندگان چای به دیگر نقاط جهان می باشد . چای این کشور با نام سیلان به فروش می رسد ، حتی این چای نیز به کشورمان صادر می گردد و سالهاست که از آن در حال استفاده هستیم . این کشور یکی از مستعمرات انگلیس بوده است و پس از احاطه انگلیس بر هند ، سلطه آن ها شروع و تا قبل از سال 1948 ادامه داشته است . امروز طبیعت زیبای سریلانکا بیش از هرچیز دیگر در این سرزمین اهمیت دارد ، اگر چه سریلانکا از نظر منابع طبیعی نیز غنی می باشد و به تازگی نیز نفت و گاز در آن یافت شده است . تور سریلانکا برای کسانی که به آثار طبیعی علاقه دارند می تواند توری هیجان انگیز باشد ، این سرزمین دارای دشت های وسیع می باشد ، بیشتر نقاط کوهستانی در مرکز متمرکز شده اند و شما می توانید در سواحل  بندرگاه های آن ساعات خوشی را سپری کنید .

تور سریلانکا


جغرافیا و آب و هوای سریلانکا


این کشور در جنوب غرب خلیج بنگال قرار گرفته است ، در افسانه های هندی آمده است که یک پل سرزمین میان این دو کشور وجود داشته استه که ما امروزه آن را به اسم پل آدم می شناسیم . این پل همان صخره های آهکی ایجاد شده به صورت زنجیروار میان دو کشور می باشد که تا حدود سال 1480 امکان عبور از روی آنها به صورت پیاده وجود داشته است که بعد از آن با توفان های اقیانوسی عمق آن ها بیشتر گشته است . اقیانوس هند باعث گشته است که همیشه بادی گرم به این منطقه در حال وزیدن باشد و این باعث هوایی گرم و مرطوب در سرزمین سریلانکا گشته است . در سرتاسر این سرزمین حدود 103 رودخانه وجود دارد که در سر راه خود آبشار های زیبایی را ایجاد کرده اند . اگر تصاویر این آبشار ها را دیده باشید ، شگفت زده خواید شد و بی درنگ خود را به این کشور خواهید رساند . امید است که با یک قیمت تور سریلانکا مناسب در این سفر شرکت کنید و از این زیبایی های خدادای بهره کامل ببرید .


آثار ثبت شده یونسکو در تور سریلانکا


این کشور یکی از عجایب جهان به شمار می رود . آثار زیادی در آن وجود دارند که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند و بازدید از آن ها در تور سریلانکا واجب می باشد . از این آثار می توان به مثلث فرهنگی اشاره کرد . مثلث فرهنگی شمال سه شهر دامبولا ، سیگیریا و پولوناروا می باشد که به دلیل نزدیکی به هم و داشتن آثار تاریخی و باستانی ثبت شده در یونسکو به مثلث فرهنگی بدل شده است . علاوه بر آن باید داز شهر های سین هاراجا ، کندی ، آنارداپورا نیز دیدن کنید چرا که عالمی از زیبایی و آثار تاریخی درون خود محفوظ کرده اند .