کوش آداسی یکی از شهر های مهم ترکیه می باشد که در صنعت توریستی ترکیه ، نقش مهمی را ایفا کرده است . این شهر که حالت جزیره ای دارد در کنار دریاچه سوان قرار گرفته است و در قسمت شرق ترکیه می باشد . خود دریاچه سوان زیبایی های حیرت انگیزی به این منطقه بخشیده است و فضا را برای گردش در این شهر بسیار لطیف کرده است . باید بدانید که امروزه این جزیره مارماریس خالی از سکنه می باشد و در گذشته ارامنه در آن سکونت داشته اند و این موضوع را می توان از صومعه هایی که هنوزم آثارشان باقیست ، فهمید . تور کوش آداسی فرصتی است تا زیبایی های این شهر و جزیره زیبا را بهتر درک کنید . در این سفر از نقطه به نقطه آن دیدن خواهید کرد و سفری لذت بخش را تجربه خواهید کرد . در سرشماری سال 2010 ، حدود 65 هزار نفر در شهر کوش آداسی سکونت داشته اند . این شهر در کنار نوار ساحلی اژه واقع گشته است و این موقعیت بسیار عالی  را برای سواحل آن ایجاد کرده است . کوش آداسی در زبان ترکی استانبولی به معنای جزیره پرنده می باشد و نشان از پرندگانی دارد که زمانی در آن جا زندگی می کردند .

تور کوش آداسی


بندر کوش آداسی


این شهر نیز در کنار دیگر شهر ها و مناطق مهم ترکیه ، سالانه توریستان زیادی را به خود جذب می کنند . کوش آداسی با داشتن بندرگاه های مهم و زیبا بر این صنعت رونق بخشیده است . به دلیل نزدیک بودن جزیره یونانی ساموس ، همه روزه قایقی هایی از این بندرگاه ها به سمت این جزیره حرکت می کنند . این تور های یک روزه معمولا در فصل بهار و تابستان بیشتر می شوند و یک منظره زیبا را ایجاد می کنند . اگر در تور کوش آداسی شرکت کردید حتما این جزیره زیبا را ببینیند . خودت لذت سفر با قایق از همه چیز بالاتر است .


شهر تاریخی افه سوس در تور کوش آداسی


در شهر کوش آداسی در 3000 سال قبل از میلاد منطقه ای ساخته شد ، که مهم ترین منطقه در زمان خود بود ، این مکان که به شهر افه سوس شهرت یافت ، محل مناسبی برای تردد کشتی ها و قایق ها بوده است ، از این رو امپراتوری ها برای تصاحب آن همواره در جنگ بوده اند . زمانی به کشور ما تعلق یافت و زمانی دیگر امپراتور روم آن را تصاحب کرد . اما با زلزله ای که در آن جا رخ داد باعث شد که مسیر رودخانه عوض شود و بندرگاه کوش آداسی نیز تغییر کند از این رو دیگر شهرت خود را به کلی از دست داد . امروزه بنا ها و آثار تاریخی زیادی در این شهر وجود دارد که می توانید در یک تور چند روزه از همه آن ها دیدن نمایید از جمله کوه اصحاب کهف ، خانه حضرت مریم ، معبد آرتمیس و ... اشاره نمود . از دیگر جاذبه های کوش اداسی می توان کاروانسرای دیدنی اوکور محمد پاشا و جشنواره شتر ها را مثال زد . اگر مایل به دیدن این شهر هستید همین الان با انتخاب یک قیمت تور کوش آداسی مناسب خود را به این نقطه از جهان برسانید و از زیبایی های آن بهره مند شوید .