آلانیا یکی از شهر های تاریخی و مهم ترکیه می باشد که در فاصله 135 کیلیومتری از پایتخت آن یعنی آنتالیا واقع شده است . این شهر دارای اماکن توریستی و تاریخی زیادی می باشد و یکی از مکان های محبوب برای توریستان محسوب می شود . تور آلانیا یکی از تور های شلوغ در ایران می باشد که با قیمتی بسیار باورنکردنی ارائه می شود . در شمال آلانیا کوه های توروس قرار دارد و جنوب آن نیز دریای مدیترانه می باشد . این موقعیت بسیار حساس باعث شده است که در تمام امپراتوری ها از این شهر به عنوان یک دژه مستحکم استفاده شود . این شهر نام خود را از سلطان علاد الدین کیقباد گرفته است و بیشترین اهمیت خود را در قرون وسطی به واسطه همین فرد پیدا کرده است . امروزه آثار تاریخی و دیدنی زیادی در این شهر وجود دارد که روز ها می تواند شما را به خود مشغول کند . با ما باشید تا از این جاذبه ها بیشتر سخن بگوییم .

تور آلانیا


دژ مستحکم آلانیا


قلعه سلجوقی مانند یک فرمانروا همواره از شهر آلانیا در حال پاسداری می باشد . این قلعه در یالاترین قسمت شهر ساخته شده است ، در سده 13 ساخته شده و از افتخارات این شهر کهن و قدیمی می باشد . قلعه به گونه ای ساخته شده است که در بالای برج های آن تا فرسنگ ها دور دست را خواهید دید و برای دیده بانی بسیار مناسب مس باشد . همواره در طول تاریخ این شهر برای امپراتوری ها مهم بوده است که می توان به عثمانی ، ایران ، رومی ، بیزانس و سلوکی اشاره داشت . از دیگر نقاط تاریخی که باید در سفرتان مشاهده کنید می توان به برج قرمز و کارخانه گشتی سازی سلجوق و قلعه 8 ضلعی اشاره کرد . خرابه های سیدریا نیز می تواند شگفت انگیز باشد . با این که آلانیا امروزه شهرت جهانی دارد ولی هر چه دارد از همین بناها و آثار تاریخی است پس شایشته است که حتما از آن ها دیدن نمایید . اگر به این سفر علاقه دارید همینک با قیمت تور آلانیا و انتخاب یک تور با کیفیت راهی این سفر اسرار آمیز شوید تا درباره تاریخ و تمدن این شهر بیشتر آشنا شوید .


سرگرمی و تفریحات در تور آلانیا


این شهر نیز مانند دیگر شهر های ترکیه در کنار دریا واقع شده است و این یک موقعیت عالی برای انواع ورزش های آبی ایجاد کرده است . سواحل آلانیا بسیار شلوغ می باشد و شما حدودا هر زمانی بدان جا بروید با سیل عظیمی از توریست روبرو خواهید شد . انواع تفریحات آبی و سرگرم کننده می توانند هم برای شما و هم برای کودکان مهیج و شادی آور باشد . اگر اهل کوهنوردی و صخره نوردی هستید ، پیشنهاد می کنیم که به غار های آلانیا منیز سری بزنید و از نزدیک با شگفتی های طبیعت آشنا شوید . اگر می خواهید سفری متفاوت را تجربه کنید ، حتما تور آلانیا را امتحان فرمایید تا شور و شوقی دوباره در روح شما ایجاد نماید .