باکو بزرگترین و مهم ترین شهر جمهوری آذربایجان می باشد که مکانی نفت خیز در جهان به شمار می رود . این شهر ثروتمند در قسمت غربی دریای خزر واقع شده است و در منطقه آب شوران قرار گرفته است . بزرگترین بندر جمهوری آذربایجان باکو است و جمعیتی نزدیک به 3.5 میلیون نفر دارد . در این شهر همه شب جشن ها و نمایش های زیادی برگزار می گردد که باعث شده است رونق خوبی در قسمت گردشگری آن اتفاق افتد . امروزه تور باکو از تور های شلوغ و پرطرفدار می باشد و این گردشگر ها به منطقه خاصی محدود نمی شوند و کل دنیا را در بر می گیرند . آن چه که مشخص است تازیخ و گذشته غنی باکو می باشد . این شهر تا حدود چند قرن پیش جزیی از خاک ایران محسوب می شده است که طبق قراردادهایی از خاک ایران جدا شد و به روسیه پیوست و پس از مدتی از روسیه نیز مستقل گشت . یکی از مکان های بکر و زیبا در این شهر بخش قدیمی باکو می باشد که همانند گذشته با بافت قدیمی خود محفوظ مانده است و یکی از یادگار های به جا مانده از سده های میانه می باشد . این محل در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است و جز افتخارات این شهر به شمار می رود . در ادامه از دیگر جاذبه های این شهر بیشتر سخن خواهیم گفت .

تور باکو


مکان های دیدنی در تور باکو کدام هستند ؟


بیشتر بناهایی که در این شهر وجود دارند متعلق به قرن های گذشته می باشند و شما با نگاه کردن به آن ها شکوه و عظمت آن دوران را به خاطر می آورید . از این مجتمع ها می توان میدان فانتن ، کاخ شیروانشاه ، اثر سنگی و غیره اشاره نمود . هر کدام از این آثار مملو از زیبایی می باشند و انسان را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند . دیدن این شهر از آرزو های هر شخصی می باشد ، با انتخاب یک قیمت تور باکو ارزان و با کیفیت می توانید خود را در جمع ما ببینید و از نزدیک به تماشای این شهر زیبا مشرف گردید . یکی دیگر از آثاری که تعجب شما را بر می انگیزد ، مرکز فرهنگی حیدر علی اف می باشد ، معماری این اثر خیره کننده می باشد و یک بنای مدرن به شمار می رود . سازنده آن یعنی زها حدید با تمام خلاقیت و دانشی که داشته است توانسته این بنای زیبا را که حالتی خمیدگی دارد بسازد . فقط تماشای نمای بیرونی ان شاید دقیقه ها برای شما زمان ببرد ، داخل آن چند نمایشگاه ، سالن تئاتر و ... می باشد و شما میتوانید از همه آن ها دیدن نمایید .


خرید در باکو


این شهر پر از رمزو راز می باشد . از یبایی های طبیعی و چشم انداز های زیبا گرفته تا مراکز خرید خود همگی شما را به خود جذب می کند . این شهر مشهورترین مراکز خرید در ناحیه قفقاز را دارست و شما می توانید ساعت ها در آن جا وقت بگذرانید . از مهم ترین آن ها می توان به مراکز خرید TSVM , MVM اشاره کرد . بازدید از این مکان ها را برای آخر بگزارید چرا که ممکن است اگر در ابتدا به دیدن آن ها بروید برای سایر مکان ها وقت کم بیاورید . در تور باکو بهترین ها را تجربه خواهید و زیباترین نقاط آذربایجان را مشاهده خواهید نمود .